Fruit & Vegetables

save
$1.00
Lunchbox Fillers
Bananas Dole Bobby
was $4.49 $3.49 each $0.41 per 100g
save
$2.50
Potatoes Perlas 700g
was $5.99 $3.49 each $0.50 per 100g
Bananas
$3.99 per kg
Broccolini Ppk
$4.49 each
Potatoes WW Washed White Bag 4kg
$12.99 each $3.25 per kg
save
$1.00
Tomatoes Sunburst Cherry Punnet 200g
was $4.99 $3.99 each
Apples Envy (​Approx. 5 units per kg)
$5.49 per kg
save
$2.50
Asparagus Bunch
was $5.99 $3.49 each $1.40 per 100g
Avocado Hass
$1.10 each
Capsicum Green
$2.29 each
Capsicum Red
$2.29 each
Capsicum Yellow
$2.29 each
CARROTS BABY BUNCH
$2.29 per kg
Carrots Loose
$2.79 per kg
Cucumber Lebanese
$1.89 each
Eggplant
$4.49 each
Fennel Bulbs
$4.49 each
Garden Fresh Rocket 120g
$4.49 each
Grapes Red Seedless 500g
$8.99 each $1.80 per 100g
Kumara Gold (​Approx. 4 units per kg)
$5.49 per kg
Kumara Orange (​Approx. 4 units per kg)
$5.99 per kg
Lemons (​Approx. 6 units per kg)
Cold & Flu
$4.99 per kg
LETTUCE SWEET PETITE COS 2PK
$3.99 each $2.00 Each
Melon Honeydew
$10.49 each
Onions Brown (​Approx. 7 units per kg)
$1.99 per kg
Oranges 1.5kg
$8.99 each $5.99 per kg
Paw Paw
$7.99 each
Pineapple
$5.99 each
Pomegranate Arils 100g
$6.99 each $6.99 per 100g
Potatoes WW Roasting & Mashing 2kg
$7.49 each $3.74 per kg
SPRING ONIONS BUNCH/​EACH
$3.49 each
Superb Herb Mint Pot
$5.49 each
The Fresh Grower Spinach Leaves 300g
$4.99 each $1.66 per 100g
Annies Bar Wiggles Cherrie Berry 12g
$3.79 each $12.63 per 100g
Annies Fruit Flats Apple & Boysenberry 30g
$2.99 each $1.00 per 10g
Annies Fruit Flats Apple & Raspberry 30g
$2.99 each $6.64 per 100g
Annies Fruit Flats Berry Fruit 8 Pack
$8.49 each $1.06 per 10g
Annies Fruit Flats Summer Fruit 8 Pack
$8.49 each $1.06 per 10g
Annies Fruit Jerky 100g
$7.99 each $7.99 per 100g
Annies Fruit Strips 90g
$7.99 each $0.89 per 10g
Apples Ambrosia (​Approx. 4 units per kg)
$6.99 per kg
Apples Cripps Pink (​Approx. 4 unit per kg)
$3.99 per kg
Apples Dazzle Kg
$3.99 per kg
Apples Granny Smith (​Approx. 5 units per kg)
$4.49 per kg
Apples Jazz (​Approx. 6 units per kg)
$6.49 per kg
Apples NZ Beauty (​Approx. 6 units per kg)
$3.49 per kg
Apples NZ Queen (​Approx. 6 units per kg)
$4.49 per kg
Apples Royal Gala (​Approx. 5 units per kg)
$6.49 per kg
  1. When you've added something, it will appear here. To see everything in your trolley, use the Review Order & Checkout button.

    Item Cost
  2. Choose Pickup Location
  3. Add Coupon